Na czym tak naprawdę polega zdrowe odżywianie?
5 (100%) 1 vote

W społeczeństwie często panuje zdanie, że zdrowe odżywianie to ograniczenia, jedzenie sałatek, brak przyjemności i ogólnie cała masa ograniczeń. Nic bardziej mylnego. Zdrowa dieta nie musi oznaczać żadnych ograniczeń i niesmacznych posiłków.

Po pierwsze zdrowa dieta to regularne jedzenie, na samym początku zmian nawet nie musimy wprowadzać większych zmian w rodzaju posiłków. Po prostu nauczmy się spożywać 5 zbilansowanych posiłków dziennie bez podjadania pomiędzy nimi. Jeśli organizm się do tego przyzwyczai, możemy wtedy powoli wprowadzać zmiany i włączać do posiłków zdrowe produkty zamiast tych najbardziej szkodliwych.

Pamiętajmy jednak, że zdrowe posiłki także są smaczne. Istnieje ich całe mnóstwo i na pewno każdy znajdzie w nich coś dla siebie co mu zasmakuje. Również nie powinniśmy zupełnie odrzucić wszelkich smakołyków. Jeśli raz, może dwa razy w tygodniu zjemy coś słodkiego – czekoladę, ciasto lub pójdziemy na obiad na pizzę – nic się nie stanie, nie można popadać ze skrajności w skrajność.

Dodaj komentarz