Sport to zdrowie, jednak czy pogoń za idealnymi plecami również?
Oceń artykuł

Sport to zdrowie – każdy na pewno słyszał to powiedzenie. Jednak wiele osób źle odbiera te słowa. Dzisiaj ludzie gonią za ideałami, za sportowcami, którzy za sobą mają długoletni staż i profesjonalne kariery sportowe jak Anna Lewandowska, Cristiano Ronaldo czy osoby zajmujące się profesjonalnie kulturystyką.

O ile włączanie codziennej aktywności ruchowej do swojego życia jak przejażdżki rowerem czy spacery wnoszą wiele dobrego, tyle zdobycie i utrzymanie idealnej sylwetki, kilkugodzinne treningi aby łamać rekordy życiowe i stosowanie często dopingu aby zwiększyć efekty – to już niesie za sobą wiele negatywnych skutków i trzeba to brać bardziej jako pracę, życie codzienne.

Nie oszukujmy się, żadna zdrowa osoba, która chce tylko poprawić samopoczucie i dodać trochę ruchu do życia w celu zrzucenia kilku kilogramów, nie będzie nigdy wyglądać jak ideały przedstawiane w telewizji i reklamach – to kosztuje wiele czasu, pieniędzy i przede wszystkim zdrowia. Profesjonalna kariera często prowadzi do kontuzji i wielu wyrzeczeń, dlatego sport to zdrowie, jednak profesjonalna kariera sportowca to zawód, gdzie trzeba brać pod uwagę również wiele negatywnych skutków uprawiania sportu.

Dodaj komentarz